Audiosystém Bose pro nový Nissan Leaf má o polovinu nižší spotřebu

Jan Horčík - 11 Únor 2013

Elektromobil Nissan Leaf je výjimečně tiché auto – nejen zvnějšku, ale především uvnitř. I proto se sluší, aby dostal kvalitní audiosystém. Nová verze Leafu pro rok 2013, vyráběná “lokálně” v USA a Evropě, má proto k dispozici příplatkové audio značky Bose, které se vyznačuje nízkou spotřebou.Nissan Bose audiosystém Leaf

Audiosystém Bose v novém Nissanu Leaf 2013
foto: Bose/Nissan

“První majitelé elektromobilů byli nadšeni z toho, že mají auto s nulovými emisemi. Teď když rozšiřujeme trh a ten postupně dospívá, mnoho zákazníků si žádá nové komfortní prvky,” komentuje novinku Brendan Jones, šéf marketingu elektromobilů v automobilce Nissan.

Audiosystém Bose je v nových modelech Nissan Leaf 2013 v k dispozici v prémiovém paketu pro verze SV a SL. “Audiosystém Bose Energy Efficient Series je pro majitele Leafu ideální,” komentoval novinku Brandon Westley, prezident Bose Automotive Systems Division.

Cílem inženýrů, kteří navrhovali novou generaci elektromobilu Nissan Leaf, bylo pochopitelně ušetřit každý watt výkonu. A to platí i pro audiosystém. To vedlo Bose k vývoji menších, úsporných reproduktorů a zesilovačů.

Subwoofer typu Nd Richbass o průměru 4,5″ je umístěn v 6,2l “krabici” Acoustic Waveguide. Pro středně vysoké frekvence Bose využívá šesti reproduktorů strategicky rozmístěných v autě tak, aby vytvářely co nejlepší pocit z hudby.

Jde o dva 1″ neodymiové “tweetery”, po jednom v každém A sloupku, dále dva 6,5″ širokospektrální neodymiové reproduktory v předních dveřích a nakonec dva 5,25″ širokospektrální v zadních dveřích.

Není bez zajímavosti, že GE a Nissan spolupracují už téměř 25 let a audiosystémy Bose jsou k dispozici v modelech Altima, Armada, GT-R, Maxima, Murano, Pathfinder, Quest, Rogue, Sentra či Z.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.