Audi plánuje elektrifikaci celé své flotily

Jan Horčík - 28 Leden 2015

Své marketingové heslo "Náskok díky technice" dosud Audi v očích většiny čtenářů Hybrid.cz tak docela nenaplnilo. Značka totiž byla v oblasti plug-inů dosud spíše konzervativní. To se ale má radikálně změnit.auto elektroauto Ulrich Hackenberg šéf vývoje udi plug-in hybridy elektromobily auto

Dr. Ulrich Hackenberg slibuje nové hybridy, plug-in hybridy a elektromobily značky Audi.
foto: Audi

i mají dnes nad Audi jednoznačně navrch heslo "náskok díky technice" skutečně realizují v praxi. Audi si nechalo tak trochu ujet vlak a v posledních měsících dává najevo, že si to uvědomuje.

Na rok 2018 proto například slibuje elektromobil Audi A2Q s dojezdem 500 km, nová vlajková loď Audi A9 má být plug-in hybrid už letos se má konečně, po nesčetných znovuzrozeních, objevit sporťák Audi R8 E-Tron s dojezdem 400 km.

Bude to první elektromobil značky Audi. Na autosalonu v Detroitu pak letos značka ukázala Audi Q7 jako diesel plug-in hybrid (a navíc také souběžně představila robotické Audi A7 a Audi A7 h-tron s pohonem na vodík).

Magazínu Autogazette potvrdil Ulrich Hackenberg, šéf šéf vývoje Audi, že elektrifikují celou svou flotilu. Plug-in hybridy jsou pro značku přestupní stanicí k elektromobilům. Zároveň potvrdil vývoj elektromobilu s dojezdem 500 km.

"V budoucnosti bude lehká hybridizace standardem ve všech autech," řekl také Hackenberg. Nedodal ovšem o jak vzdálenou budoucnost by se mělo jednat.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten 2,5 tunový mastodont váží ve skutečnosti pod 2 tuny. A pokud bude plug in hybrid, může mít zajímavou spotřebu :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

lepší je bez spotřeby sraček a na zásuvku doma v garáži bez prudění. Co mi je po ropákách, at klidně chípnou :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Audi jsem donedávna obdivoval, ale ve srovnání s Teslou jsou to vlastně vraky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zase reklama na KONZERVU VW Audi?? Kdyby Audi chtělo vyrábět elektromobily, dávno za posledních 15 let to mohlo udělat. NEUDĚLALO, AUDI NECHCE VYRÁBĚT ELEKTROMOBILY, NUTÍ HO SICE K TOMU TESLA ALE ZATÍM JEN ZDRŽUJE A AKORÁT UKECÁVÁ :-)))))))))))))))) AUDI = DALŠÍ MASO V KONZERVĚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrázek uživatele Radovan

Ta fotka šéfa s 2,5 tunovým mastodontem SUV do města v pozadí a rok 2018 pro elektromobil Audi s dojezdem 500 km hovoří za vše. Náskok díky technice? Bejvávalo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

AUDI NENÍ V ŘITI !! AUDO JE V KONZERVĚ :-))))))))))))))))))))))))))))))))))


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion