Aston Martin Rapide S - auto na vodík míří na Nürburgring

Jan Horčík - 17 Duben 2013

Už příští měsíc se značka Aston Martin pokusí zapsat do historie díky své účasti v 41. ročníku závodu ADAC Zurich 24 hodin Nürburgring. A to díky svému novému čtyřmístnému hybridnímu sporťáku na vodík.Aston Martin Rapide S - auto na vodík míří na Nürburgring

Aston Martin Rapide S - auto na vodík míří na Nürburgring
foto: Aston Martin

Aston Martin Hybrid Hydrogen Rapide S je unikátní vůz, který umí jezdit čistě na benzín, čistě na plynný vodík, anebo na kombinaci obojího. Jde tedy o jiný typ auta na vodík, než jsou dnes běžná – nevyužívá vodíkové palivové články, ale přímé spalování vodíku v motoru.

Tuto technologii před asi šesti lety zkoušela také automobilka BMW v modelu Hydrogen7. Postupně od ní ustoupila, zejména z důvodu problémů se skladováním vodíku a korozí. Aston Martin na této novince spolupracoval se společností Alset Global.

Společně obě firmy upravily dvojitě přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec, který bude auto na závodním okruhu Nürburgring pohánět. Tento okruh je světově známý jako jeden z nejnáročnějších. Nelze se pak divit přezdívce “Zelené peklo”.

Vodík je v novém vodíkovém hybridu Aston Martin skladován ve čtyřech superodolných nádržích z uhlíkových vláken. Celkově obsahují 3,5 kg vodíku stlačeného na 350 barů. Dvě nádrže jsou umístěny vedle řidiče, dvě v kufru auta.

Vůz je založen na novém modelu Aston Martin Rapide S, čtyřdveřovém sporťáku, který do showroomů této značky dorazí právě v nadcházejících týdnech. Celá akce je tedy zároveň podporou prodeje této novinky.

Závod ADAC Zurich 24 hodin Nürburgring se uskuteční ve dnech 19.-20. května 2013 už poosmé za sebou. Zúčastní se jej více než 150 automobilů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Nemůžu si pomoct ale to není hybrid ,ale jen motor který dokáže spalovat více paliv (Multipalivový motor) něco jako mají například bojové stroje které dokáží spalovat různá paliva .Ten název je prostě zavádějící.To by lidé kteří mají auto předělané na LPG/CNG mohli taky říkat já mám hybridní auto .


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?