Aston Martin představil elektromobil RapidE

Jan Horčík - 22 Říjen 2015

Na začátku dubna jsme psali, že Aston Martin chystá elektromobil s výkonem 1000 koní. Později se potvrdilo, že půjde o Aston Martin Rapide. Britská automobilka koncept konečně odhalila.auto elektromobily koncept Aston Martin RapidE

Aston Martin plánuje vyrobit pouze 400 kusů svého elektromobilu. 100 z nich se podle očekávání prodá v Číně.
foto: Aston Martin

Aston Martin, britský výrobce luxusních sportovních vozů, se proslavil především jako značka, kterou volí agent James Bond 007.

Dnes ji vede Andy Palmer, který původně pracoval v Nissanu. A právě tam nejspíš zřel, že budoucnost automobilů je v elektřině.

A netrvalo dlouho, než potvrdil konkurenci pro Tesla Motors, protože Rapide S je jednoduše minulostí a nastupuje Tesla Model S.

Elektromobil Aston Martin RapidE je vyvíjen ve spolupráci s Williams Advanced Engineering a jeho základem je čtyřdveřové sportovní auto Rapide S.

Během odhalení britská značka neuvedla k novému konceptu žádné výkonové specifikace. Je nicméně ve hře, že se nakonec budou nabízet dvě verze - jedna s pohonem zadní nápravy, druhá s pohonem všech čtyř kol, čtyřmi elektromotory a celkovým výkonem mezi 800 až 1000 koní.

Andy Palmer při představení konceptu řekl, že dojezd 320 km je očekáván u verze se zadním náhonem při "rozumném" stylu řízení. Cena by měla začínat někde kolem £200 000 (v přepočtu asi 7 mil. korun), což je o £50 000 víc než kolik stojí spalovací verze.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Znám lidi, kteří si kupují auta pro potěšení a do sbírky. Nepřejte si vidět jejich garáže, připadáte si jak v podzemním parkovišti nákupního centra. Jen značky aut jsou trochu jinde. O cenovkách nemluvě. A to je přesně tato cílová skupina. Je nás už na světě pěkných pár miliard a někomu stačí ke štěstí to, že jen on a 399 vyvolených na celém světě ho má. A nikdo jiný.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Josef

Je to Aston, žádná lidovka. Série 400 kusů je v podstatě už teď jistojistě vyprodaná.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

CHCE SE NĚKDO PROJET?

hosting.wedos.com/cs/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

budejovice.idnes.cz/dvakrat-dobyl-trh-s-webhostingem-je-to-maly-zazrak-rika-podnikatel-106-

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud vezmete v potaz že Bugatti Veyron za 1mil Eur při pr. spotřebě 28,75l/100km ujede 347km a také se najdou lidé co to koupí, tak proč ne i toto.

Tak ono těch 320km má být daň za to, že toto vozidlo má disponovat "neomezenou" dynamikou jízdy na rozdíl od Tesly.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ak toto niekto kupi namiesto P85D tak bude blazon. realny dojazd 250, predrazene, servis ziadny,supercharger ziadny... bude to urcite hit :)

Obrázek uživatele Jolinar

jeste jedna poznamka, mozna to bude mit SuperChargery.
Tesla rikala, ze jedna s nejakyma automobilkama v Evrope, tak treba budou sdilet nabijecky. Preci jen pro 400ks se neoplati stavet sit SuperChargeru ze :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

na to, co to je, je to předražené stejně jako Tesla..

Obrázek uživatele Jolinar

nezapomente ze maji v planu vyrabet 400 aut rocne a to teprve od 2017/8. Tesla jich uz ted dela 50.000 rocne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koncept s dojezdem 300km za 7 míčů :-D
Někdo se zbláznil.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol