Apple potvrdil, že pracuje na robotickém řízení, chce změnit budoucnost dopravy

Jan Horčík - 05 Prosinec 2016

V posledních týdnech se kolem vývoje robotického auta/řízení Apple objevila informace, že všechno nejde tak dobře jak má a že Apple možná dokonce vývoj zastavil. Teď ale vyplul na povrch dopis, který hovoří jinak.auto Apple car robotický vůz

I takhle si umělci vysnili Apple Car.
foto: Franco Grassi

Už šéf Apple Tim Cook před časem vývoj robotického auta také de-facto potvrdil. Ostatně, masivní nábory expertů (třeba i z Tesly, kdy se mezi Apple a Tesla rozhořela doslova válka o zaměstnance), napověděly mnohé.

Magazínu VentureBeat se teď podařilo odhalit dopis, který Apple zaslal americkému úřadu , který má v na starosti správu silnic a dálnic. V něm apeluje, aby vláda neztěžovala testování robotických aut.

Jde o přímou reakci na aktuálně zveřejněný plán amerického ministerstva dopravy, který hovoří o tom, že vláda musí zajistit bezpečné nasazení "vysoce automatizovaných vozidel". Nejde tady ale o nic víc, než aby Apple měl stejnou možnost testovat robotické systémy řízení jako zavedené automobilky.

Apple v dopise potvrdil, že důležitou roli při vývoji jeho systému autonomního řízení hraje strojové učení, základní forma technologií umělé inteligence. Stejně je tomu i v případě platformy Tesla Vision, reps. superpočítačů Nvidia.

Ve světle nedávno odhalené společnosti Pearl a jejího produktu RearVision dopis Apple také naznačuje, že firma nejspíš nepracuje na vlastním autě per se, ale skutečně pouze samotném systému autonomního řízení. A vůz samotný by mohl dodat další strana.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil