Apple investuje miliardu dolarů do čínské konkurence Uberu

Jan Horčík - 17 Květen 2016

Apple se odvažuje čím dál tím hlouběji do světa mobility. Aktuálně investoval $1 mld. do čínské společnosti Didi Chuxing, která je tamní obdobou Uberu.auto Didi Chuxing Uber Čína Apple investice

Nová investice společnosti Apple do čínské firmy Didi Chuxing je výjimečná - tahle firma obvykle totiž investuje v tajnosti. Navíc jde pro Apple o první přímý vstup do světa mobility.
foto: Didi Chuxing

Didi Chuxing je dominantní společností v oblasti sdílení aut v Číně. Drží kolem 87 % trhu. I díky cenové válce s Uberem, který je v Číně také aktivní, ale zatím prodělává.

Odhadovaná hodnota společnosti Didi Chuxing je $20 mld., zatímco Uber už před drahnou dobou přesáhl odhadovanou hodnotu $60 mld. Nejnovější investice od Apple ale může firmě i investorovi výrazně pomoci.

Podle redaktorů Autobloggree se tento nákup podobá tomu, když Google v roce 2013 koupil izraelskou mapovou společnost Waze. Apple díky tomu totiž získá přístup na čínský trh osobní mobility, který si bude moct dobře osahat a získat z něj množství dat.

Kromě toho tím dál diverzifikuje svůj záběr a investuje do společnosti, která má potenciál vydělávat miliardy. Všechno to samozřejmě zapadá i do obrázku toho, že Apple dnes velmi pravděpodobně pracuje na svém vlastním robotickém elektromobilu.

Autobloggreen
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/zahranicni-akcie/buffett-jde-proti-ostatnim-investorum-poprve-nakoupil-akcie-applu

Obrázek uživatele ozana

Ano, a do konce svého života si to bude vyčítat...

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil