ANIMACE: Víte jak pracuje spalovací motor?

Jan Grohmann - 19 Duben 2014

Někdy není na škodu připomenout známé věcí. V dnešní sobotní vsuvce se podíváme jak pracuje čtyřtaktní čtyřválcový motor. Přeci jen, spalovací motor s nám ještě nějakou dobu pobude.jak funguje spalovací motor

Jak funguje čtyřválcový čtyřtakt?
foto: YouTube

Jedním z neduhů dnešnch spalovacích motorů je nízká tepelná účinnost. Benzínové a dieselové motory dosahují účinnosti kolem 25 %, přeplňované motory s turbokompresorem poháněným výfukovými plyny (turbo) mají účinnost kolem 35 %. Nejnovější motory od Toyoty dosahují tepelné účinnosti až 40 %.

Práce čtyřválcového čtyřtaktu připomíná práci orchestru
video: YouTube
YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář

No jo, říkám to pořád. Pohybovati se kupředu pomocí řízených mikrovýbuchů je taková divná, nepěkná, ošklivý případ... :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Řízené mikrovýbuchy mohou být jednou technologií, pomocí které doletíme ke hvězdám. Viz projekt Daedalus.

Nevím, co k tomu dodat. Možná jenom, že se tímto způsobem pohonu už teoreticky i prakticky zabýval i Jára Cimrman, jak dokládají ostatně i citace ze ztraceného dopisu Járy Cimrmana dvojnásobné nositelce Nobelovy ceny Marie Curie-Sklodowské, která si několikrát ve svých pamětech na Járu vzpomněla větou: Das macht Jahre machen gehabt. Což se mylně překládá jako: Pracovala jsem na tom roky. Ve skutečnosti to ale znamená: Už přede mnou na tom pracoval Jára.

---

hariprasad

Obrázek uživatele Aas

Nemal si na mysli Jamesa Camerona?


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil