Amper 2014 - chystá se 2. ročník soutěže elektromobil roku

redakce - 26 Duben 2013

21. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace AMPER 2013 je za už pár týdnů námi. Těšit se ale můžete na ročník 2014. Už 22. ročník veletrhu se bude opět konat v areálu brněnského výstaviště ve dnech 18.-21.3.2014. Souběžně se uskuteční Amper Motion, součástí bude 2. ročník soutěže o elektromobil roku.auto Amper 2013 elektrokola elektrická kola AGOGS ekolo.cz

Elektrická kola značky AGOGS společnosti ekolo.cz na veletrhu Amper 2013
foto: Terinvest

Veletrh AMPER obhájil svůj statut největšího elektrotechnického veletrhu v České republice. Oproti předchozímu ročníku byl zaznamenán nárůst obsazené výstavní plochy; expozice 620 vystavovatelů, z toho 159 ze zahraničí, zabíraly 14.357m2 čisté výstavní plochy (v roce 2012 13.800m2). Dalším úspěchem z pohledu pořadatelů byla účast významných firem, které se v novodobé historii veletrhu AMPER na brněnském výstavišti prezentovaly poprvé.

Byly jimi společnosti: WAGO, Hager Electro, Shneider Electric, OBO BETTERMANN, Tritón Pardubice, Schmachtl CZ, PANASONIC ELECTRIC WORKS, Murrelektronik CZ nebo IFM electronic.

Samozřejmě nechyběli ani tradiční lídři na trhu, jako jsou společnosti SIEMENS, ABB, ESTA, DCK HOLOUBKOV, KOPOS KOLÍN, B+R automatizace, Rockwell, Omron, Mitsubishi Electric, Harting, Fisher Electronic, AQ Electronic a mnoho dalších.

Počet návštěvníků také vzrostl - letošní, 21. ročník veletrhu AMPER 2013 přilákalo k návštěvě 44.900 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, managementu firem, studentů a fanoušků z oblasti elektrotechniky.

Veletrh se konal pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR a ČVUT a za aktivní spolupráce odborných médií, sdružení, asociací a vysokých škol. Partnerské portfolio čítalo 140 mediálních partnerů z ČR a zahraničí a 29 odborných partnerů.

Nabídka doprovodného programu, ať už šlo o konference, semináře nebo jiné akce, byla velice pestrá po celou dobu konání veletrhu. Celkem proběhlo 32 tematicky zaměřených akcí, kde návštěvníkům přednášelo přes 80 renomovaných kapacit z oborů elektrotechniky, elektroniky, automatizace a optické a fotonické techniky.

Každý zájemce o elektrotechniku mohl najít „to své“ oblíbené téma a vybrané akce se v rámci veletrhu zúčastnit. Své místo na výsluní si vydobyl i nultý ročník projektu AMPER MOTION – exkluzivní přehlídka elektromobilních zařízeních.

Návštěvníci a zájemci o elektromobilitu se těšili z přítomnosti celé řady zajímavých exponátů, které byly vystaveny v hale F a V. Přehlídky se zúčastnilo 22 vystavovatelů s 36 exponáty, včetně plug-in hybridu Opel Ampera, který se stal oficiálním přepravcem veletrhu AMPER 2013.

Další přidanou hodnotou na veletrhu AMPER 2013 byl úspěšně realizovaný projekt redakce Elektrika.cz nazvaný AMPER FÓRUM 2013. Ve spolupráci s pořádající společností TERINVEST a šéfredaktory renomovaných odborných časopisů, včetně magazínu Hybrid.cz, po celé čtyři dny živě přinášela své postřehy a rozhovory z dění 21. ročníku veletrhu AMPER 2013, což ve výsledku přesáhlo 32 hodin online vysílání. Proběhlo více jak 56 rozhovorů a diskusí o aktuálních tématech v oboru, exponátech a službách 21. ročníku veletrhu AMPER.

Na programu nechybělo ani slavnostní vyhlášení o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER. Do soutěže bylo přihlášeno 34 exponátů z 30 vystavujících společností, což v historii soutěže byl nevyšší dosažený počet.

O vítězích rozhodla 11-ti členná odborná komise složená z odborníků z ČVUT – FEL, VUT – FEKT Brno, ZČU – FEL Plzeň, VŠB - TU – FEL Ostrava, SAV AV Bratislava a EZÚ Praha v čele s předsedou komise prof. Ing. Radimírem Vrbou, CSc. Ocenění ZLATÝ AMPER získalo 5 společností.

Prvním oceněným exponátem se stal IPCorder KNR – 1004 - samostatné záznamové zařízení pro IP kamerové systémy společnosti KOUKAAM, dále společnost Měřící Energetické Aparáty, a.s. za kompaktní monitor fáze, Siemens za výrobek SIMATIC S7 CPU 1516-3 PN/DP, který je základem pro novou generaci řídících systémů nebo Panasonic Electric Works Europe AG za maticový termoeletrický senzor.

Posledním oceněným bylo Regionální inovační centrum elektrotechniky elektrotechnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, které uspělo se svojí univerzální platformou řídicího systému pro široké spektrum aplikací.

Brány za letošním veletrhem AMPER se na rok uzavřely, ale již nyní začínají přípravy 22. ročníku veletrhu AMPER 2014, který se bude konat od 18. do 21. března opět v Brně.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Docela by mě zajímalo, jestli v dalším ročníku PE bude větší zastoupení technických řešení atd, letos to byla trošku bída


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil