ABB dodá Volkswagenu 800 průmyslových robotů pro výrobu nových elektromobilů

redakce - 02 Listopad 2020

ABB podpoří společnost Volkswagen Commercial Vehicles při přechodu k e-mobilitě dodávkou 800 vysoce výkonných průmyslových robotů.Hannoverský závod právě prochází modernizací. Už v roce 2022 by právě tady měla být zahájena výroba elektromobilů série ID.Buzz Van. ABB roboty budou instalovány v karosárnách, kde se budou podílet na finální podobě karosérií.

Hannoverský závod právě prochází modernizací. Už v roce 2022 by právě tady měla být zahájena výroba elektromobilů série ID.Buzz Van. ABB roboty budou instalovány v karosárnách, kde se budou podílet na finální podobě karosérií.
foto: Volkswagen

Kromě robotů a specifického vybavení potřebného pro konkrétní aplikace nabízí ABB automobilovému průmyslu standardizované výrobní buňky i navrhování, plánování a implementaci kompletních výrobních linek.

Díky platformě ABB AbilityTM mají zákazníci také možnost využívat nejrůznější digitální služby včetně optimalizace, řízení robotických flotil a prediktivní údržby.

Společnost ABB v letošním roce uvedla na trh řadu přelomových inovativních technologií, které umožňují výrobcům automobilů zvyšovat produktivitu a zároveň přizpůsobit své aktivity cílům šetrného přístupu k životnímu prostředí a udržitelného rozvoje.

Patří mezi ně např. řešení PixelPaint pro lakování vozidel. PixelPaint využívá tryskovou tiskovou hlavu, díky čemuž může nanášet dva odstíny a individuální vzory souběžně, bez zakrývání a následného odkrývání, což snižuje prostřik.

Doba lakování se tak snižuje téměř o polovinu a udržitelnost výroby se naopak zvyšuje, protože na karosérii končí 100 % nátěrových hmot. Více informací o řešení PixelPaint najdete zde.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nějak to nesedí. Teď prochází modernizací, navezou tam roboty, ale vyrábět se začne až za 2 roky? To jsou nějaké Tesla móresy? :-)

---

BMW i3 60Ah REX

Mi to naopak sedí. Názvem vozu ID.Buzz van se VV už otevřeně hlásí k tomu, že eMrdky jsou primárně určeny pro bukvičky.....


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station