ABB dodá Bulharsku nové rychlonabíječky

Jan Horčík - 12 Leden 2018

Dosud elektromobilně spíše upozaděné Bulharsko dostalo nový impuls. Společnost eMobility International tam buduje celonárodní síť rychlonabíječek.auto dobíjení elektromobilu BMW i3 Bulharsko stanice ABB Terra 53 Vazov

Nabíjení elektromobilu BMW i3 v Bulharsku u stanice stanice ABB.
foto: eMobility International

V Bulharsku elektromobilů moc nepotkáte. Přesto se ale země hodlá připravit na budoucnost. Společnost eMobility International tam buduje národní síť rychlonabíječek.

Momentálně má k dispozici 15 rychlonabíjecích stanic ABB Terra 53 CJG (CHAdeMO, CCS Combo a Mennekes Type 2). Dalších 15 připravuje ke spuštění.

eMobility International funguje v celé jihovýchodní Evropě. Kromě provozování infrastruktury také pod značkou Spark provozuje půjčovnu elektromobilů - má jich ve flotile 110 kusů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Pane bože, kdo všechno ještě strčí Čezko elektromobilně do kapsy? Po Polsku i Bulharsko? 15 rychlonabíječek během jednoho roku a 30 do konce tohoto?
To už začíná být vážně vrcholně trapné.
Vždyť u nás jich má ČEZ po 7 letech rozvoje jen 40 (Projekt Elektromobilita ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice – vedle 40 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i více než padesát tzv. stanic normálního dobíjení. http://www.elektromobilita.cz/cs/o-nas/novinky/6224.html).

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 68 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Diky za info, tak i tak je to dostu CEZ ale pri jejich paushalu, bych fakt musel jezdit denne...skoda jen ze ty nabijecky nejsou rozmisteny po CR logisticky velka mesta, v podstate by tech 10 stacilo a pak mezi 100 km nebo tech kritickych 80 km dojezd.
Jako nasypat to vsechno do Praha a cekat ze 1.5Mega lidi se bude napajet, to je jako k smichu...
Spis je to smutny, jak je to po republice rozhazeny a dalsi fakt, ze tu mame PRE... dva sislici na jedny mape CR.
Tohle by mel mit pod kridlem Stat a byt jednim dodavatelem a pak at se CEZ a PRE perou o stojany.

Obrázek uživatele Josef

A to mají asi o 3 miliony obyvatel míň, i když jsou o 20 % větší rozlohou, kde ale nikdo nežije.

A padáme dozadu....

---

hariprasad

A to jako bez Bulharského ČEZu ?!

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren.
Najeto s EV 80 tisíc km.

Zatím vyrobím ze svých FVE víc něž spotřebuji doma, ve svém e-golfu a ostatní na mých nabíječkách, takže pokrytí spotřeby 100% OZE. Tak se snažte to alespoň dorovnat, já zase větším počtem svých stanic!
Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad Lužnicí, Bystřice pod Hostýnem, Karlovice u Bruntálu, Rýmařov, Ramzová, ..

Obrázek uživatele Josef

Máte překlep v názvu té stanice. Není to Terra 35, ale Terra 53.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky, opravili jsme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

BEV cesta na zlaté piesky?

Obrázek uživatele Radovan

Na Zlaté písky, jezero v Bratislavě na Slovensku v městské části Ružinov, to není problém už zhruba 4 roky díky Greenway. Do Bulharska tomu - i přes dobudování sítě rychlonabíječek u nich - brání z pohledu ČR A SR skoro netknuté Maďarsko a Rumunsko. Řešení není ani přes Rakousko a země bývalé Jugošky. V těch druhých jsou na tom podobně. Jedině Tesla tam toho má hodně v plánu, viz šedé ikonky. Zatím poslední Supercharger je Vrgorac u Makarské v Chorvatsku. A v okolí dost Destination charger.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 68 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

???

Jak s tím nedojedu na jedno nabití do Chorvatska tam a zpátky, tak nikam nejedu. :-)

---

hariprasad

perdon, slnko a zlato, pár sto kilometrov :-(
с кола без проблем на слънчевия бряг

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolBUS2BUS