929 km na jedno nabití s elektromobilem Nissan Leaf? Jde to!

Jan Horčík - 07 Únor 2013

Parádní trik aktuálně vymyslel Nissan společně s francouzskou státní železniční společností SNCF. Společně se dohodli, že SNCF nainstaluje rychlodobíjecí stanice CHAdeMO ve stanicích, kam míří státní autovlaky. Díky tomu dokáže elektromobil Nissan Leaf pokrýt “na jedno nabití” vzdálenost až 929 km.Nissan Leaf SNCF autovlak Francie

Necháte-li ve Francii naložit svůj elektromobil Nissan Leaf na auto-vlak SNCF (státního drážního podniku), můžete s ním ujet až 929 km na jedno nabití. A navic dobít doplna u rychlodobíječky - ať už v cíli, nebo ve startu.
foto: SNCF/Nissan

Celé je to pochopitelně především “marketingová zkratka”. Podobně by bylo možné naložit Nissan Leaf na nákladní auto, nechat jej odvézt z Prahy do Paříže a tvrdit, že jste na jedno nabití ujeli 1033 km.

Vlak je ale přeci jen o výrazně šetrnější varianta. První rychlonabíječka standardu CHAdeMO bude instalována u nádraží Paříž Bercy, dalších 40 bude následovat během měsíců.

V rámci partnerství automobilky Nissan a SNCF získají všichni noví zákazníci jednu cestu zdarma a všichni kdo cestují s elektromobilem Nissan Leaf také 30% slevu na tarix Flexi Auto.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A ja som si takto išiel Felíciou so spotrebou 1 liter na 100 km. Hahaha.

Obrázek uživatele Jolinar

a ja si myslel ze to auto proste vyvezli helikopterou do vysky 929m, pustili ho a pak jen nahodou pridali 'k' a vzniklo 929km :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lepší by bylo kdyby dobíjel přímo ten vagón po cestě...

a stačilo by pomalu...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To snad ani nestojí za komentář


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station